Financování v roce 2022

 
 

 Zlínský kraj - poskytovatel finanční podpory k zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro rok 2022.

Finanční zdroj:
Program pro poskytování finanční podpory z rozpočtu Zlínského kraje k zajištění dostupnosti sociálních služeb na území Zlínského kraje pro rok 2022.
 
Město Valašské Meziříčí
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

 

Centrum pro lidi se zdravotním postižením

 

     Centrum pro lidi se zdravotním postižením (dále jen Centrum)
Svou činnost jsme pro vás zahájili v dubnu roku 1999 a od června 2007 nabízíme lidem se zdravotním znevýhodněním registrovanou sociální službu -  sociálně terapeutické dílny . Do roku 2021 bylo zřizovatelem Centra město Valašské Meziříčí, od 1.1. 2022 jsme se stali neziskovou organizací pod Společností pro lidi s mentálním postižením ČR pobočný spolek Valašské Meziříčí. Tuto službu poskytujeme v prostorách bývalé ZŠ Zdeňka Fibicha ve Valašském Meziříčí, v současné době SVČ Domeček. Tato budova se nachází uprostřed klidné části sídliště Vyhlídka a je obklopena zelení. Je vzdálena cca 8 min. pěší chůze od zastávky MHD na Vsetínské ulici.

Hlavní činnost Centra pro lidi se zdravotním postižením probíhá v keramické, košíkářské, rukodělné a tkalcovské dílně a také ve cvičné kuchyňce. Dále máme v Centru k dispozici relaxační místnost, víceúčelový sál a galerii výrobků klientů. Je zde také možnost sportovního vyžití na přilehlém venkovním hřišti. Všechny prostory zařízení jsou bezbariérové. Koukněte na nás ve fotogalerii nebo se k nám rovnou stavte a všechno si vyzkoušejte sami přímo v našem Centru.