Od  1. 8. 2016  je sociální služba Centra pro lidi se zdravotním postižením poskytována za finanční podpory Operačního programu Zaměstnanost a Zlínského kraje, a to z projektu

 

"Podpora a rozvoj vybraných sociálních služeb ve Zlínském kraji"

 

který je spolufinancován Evropskou Unií.

 
Cílem projektu je zvýšení dostupnosti a kapacity sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením a ohrožené rodiny s dětmi - osobní asistence, sociální rehabilitace, sociálně terapeutické dílny a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi.

 

Anotace projektu

 

 

 

Centrum pro lidi se zdravotním postižením

 

     Centrum pro lidi se zdravotním postižením (dále jen Centrum)
je příspěvkovou organizací města Valašské Meziříčí. Svou činnost jsme pro vás zahájili v dubnu roku 1999 a od června 2007 nabízíme lidem se zdravotním znevýhodněním registrovanou sociální službu - sociálně terapeutické dílny. Tuto službu poskytujeme v prostorách bývalé ZŠ Zd. Fibicha ve Valašském Meziříčí, v současné době SVČ Domeček. Tato budova se nachází uprostřed klidné části sídliště Vyhlídka a je obklopena zelení. Je vzdálena cca 8 min. pěší chůze od zastávky MHD na Vsetínské ulici.

Hlavní činnost Centra pro lidi se zdravotním postižením probíhá v keramické, košíkářské, rukodělné a tkalcovské dílně a také ve cvičné kuchyňce. Dále máme v Centru k dispozici relaxační místnost, víceúčelový sál a cvičné pracoviště galerii Obchůdek, kde klienti prezentují svá podařená díla. Je zde také možnost sportovního vyžití na přilehlém venkovním hřišti. Všechny prostory zařízení jsou bezbariérové. Koukněte na nás ve fotogalerii nebo se k nám rovnou stavte a všechno si vyzkoušejte sami přímo v našem Centru.