Od  1. 8. 2016  je sociální služba Centra pro lidi se zdravotním postižením poskytována za finanční podpory Operačního programu Zaměstnanost a Zlínského kraje, a to z projektu

 

"Podpora a rozvoj vybraných sociálních služeb ve Zlínském kraji"

 

který je spolufinancován Evropskou Unií.

 
Cílem projektu je zvýšení dostupnosti a kapacity sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením a ohrožené rodiny s dětmi - osobní asistence, sociální rehabilitace, sociálně terapeutické dílny a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi.

 

Anotace projektu

 

 

 

Centrum pro lidi se zdravotním postižením

 

     Centrum pro lidi se zdravotním postižením (dále jen Centrum)
je příspěvkovou organizací města Valašské Meziříčí. Svou činnost jsme pro vás zahájili v dubnu roku 1999 a od června 2007 nabízíme lidem se zdravotním znevýhodněním registrovanou sociální službu -  sociálně terapeutické dílny . Tuto službu poskytujeme v prostorách bývalé ZŠ Zd. Fibicha ve Valašském Meziříčí, v současné době SVČ Domeček. Tato budova se nachází uprostřed klidné části sídliště Vyhlídka a je obklopena zelení. Je vzdálena cca 8 min. pěší chůze od zastávky MHD na Vsetínské ulici.

Hlavní činnost Centra pro lidi se zdravotním postižením probíhá v keramické, košíkářské, rukodělné a tkalcovské dílně a také ve cvičné kuchyňce. Dále máme v Centru k dispozici relaxační místnost, víceúčelový sál a galerii výrobků klientů. Je zde také možnost sportovního vyžití na přilehlém venkovním hřišti. Všechny prostory zařízení jsou bezbariérové. Koukněte na nás ve fotogalerii nebo se k nám rovnou stavte a všechno si vyzkoušejte sami přímo v našem Centru.